Paštaisītas saules baterijas

Saules baterijas

Saules baterijas

Jaunākā informācija ir tāda, ka fabrikā pielodētie sīkie vadiņi sazinkādu apstākļu ietekmē lodējas vaļā, līdzarto skaistajam 100W panelim nokrītās visa jauda līdz pat nullei. Tāka šādas saules bateriju plāksnītes no pieminētās bodes nerekomendēju pirkt. Šobrīd ir piedarbināts šāds panelis http://www.prevent-germany.com/solarenergie-solarmodule/solarmodule-fuer-insel-oder-autarke-anlagen/prevent-solarmodul-hjm-85-d-monokristalines-mit.html par šo gan ir vislabākās atsauksmes, pavērsts pret sauli tik tiešām ražo 85W, ir ūdensizturīgs, ar ražotāja garantiju, kompakts, izturīgs, utml, rādās ka tādu gan droši var pirkt un arī cena ir pieņemama.

Šīs ir lētākās iespējamās saules baterijas, tām izmaksas ir apmēram 1Ls par 1vatu, ebajā iekš evergreensolar bodes pirktas, un mājās salodētas visas celles virknē, te ir katrā panelī pa virknei. Saulainā laikā - atkarībā no saules spožuma un leņķa ražo tīri labi, pa abiem paneļiem bateriju jauda (reālā jauda) ir 100W, uzmontēju tās jau rudenī, oktobra vidus - tad saulainā dienā ražoja kādus ~40-50vatus. Vasarā domāju ka būs jāsāk domāt kā saulesbateriju enerģiju lai lietderīgi patērē. Ziemā - mākoņainā decembra dienā tās ienes no nulles līdz dažiem vatiem. 26. janvārī - saulainā dienā ražoja a 20w.

saules celles

saules celles

Tādas tās izskatās kad ir atkuģojušas no tirgotāja. Tiek dotas līdzi liekas celles, un transportēšanas gaitā apmēram tikpat celles arī tiek saplēstas, tāka rezultātā ir dabonamas apmēram tikpat celles cik nopirktas:)

solar cells

solar cells

Tām aizmugurē jāpielodē dzīslas, kas nāk komplektā, kopā ar šķidrumu un sudraba alvu.

Saules baterijas

Saules baterijas

Izmantoju materiālus kas ir pa rokai, apakšā ir gabals ūdensizturīgā finiera, kas senāk kalpojis par bišustropa jumtu, celles pie pamatnes pielipināju ar pāris pilēm sanitārā silikona. Celles ir ļoti plānas - 0,2mm un ļoti trauslas, viegli lūzt.

paštaisītas saules baterijas

paštaisītas saules baterijas

Saules baterijas

Saules baterijas

Pārsegtas ar parastu stiklu (labāk gan izturīgu polikarbonātu ar UV filtru) jo tas ir praktiski bezmaksas resurss - par velti dabonams no ārā mestiem veciem logiem, un aiztur ultravioletos starus, lai tie nesaēd saules celles. Ar kompasa palīdzību nostādiju saules paneļus tieši uz Dienvidu pusi. Tālāk atliek vien aizvilkt vadus līdz akumulatoram, pieslēgt virknē ar ampērmetru un priecāties kā nāk haļavnā elektrība:)

sīkāka tehniskā informācija Brīvo Metinātāju Forumā http://hho.miga.lv/phpBB3

Printed from: https://www.buildart.lv/pastaisitas-saules-baterijas/ .
© buildart.lv 2020.

8 Comments   »

 • mk says:

  Paldies!
  Kā pasūtīt baterijas?
  Kā piereģistrēties BMF?

 • Ansis Liepa says:

  kā jau rakstīju, šādas pašlodētās baterijas sevi neattaisno, un pats lietoju un citiem iesaku iegādāties gatavus saules bateriju paneļus. Reģistrēšanās http://www.prevent-germany.com/solarenergie-solarmodule/index.html nav nepieciešama, uz LV pirkumus var atgādāt izmantojot lbss.lv pakalpojumus, tā ietaupot uz piegādes izmaksām.
  lai sokas!

 • 091 says:

  Visticamāk ka minētie vadiņi lodējas vaļā temperatūras ietekmē.Saule un slodzes strāva plāksnītes sakarsē padarot lodalvu mīkstāku un tā sāk atlodēties.

 • Ansis Liepa says:

  jā, tā arī varētu būt, jo saulē tas viss tiešām krietni uzkarst.

 • kristians says:

  ja kas tur visam jābūt silikonā..!! gan no prieksas gan no pakaljas, jo gais tur tikai traucē.. pieaug nolietojums

 • Ansis Liepa says:

  Jā, taisnība, hermētiskumam jābūt, bet pašlaik no vācu bodes pieejamās 90W saulesbaterijas par ~70Ls ir salīdzinoši optimāls variants.
  lai Jums sokas!

 • Eziss says:

  Cenas baterijām dramatiski nokritušās / 0.5Ls.W /. Tagad jau ir vērts sildīt ūdeni utml. Salīdzinot ar kolektoriem virkne priekšrocību - vieglāki, nekādu šķidrumu, attālums līdz patērētājam praktiski neierobežots, savienošana vienkārša, elektrību viegli pārvērst citā enerģijas veidā, arī uzkrāšana paliek lētāka utt.

 • Ansis Liepa says:

  Jā, cenu krišana saules baterijām ir ļoti patīkama. Ūdens sildīšanai saules bateriju strāva der praktiski gandrīz cauru gadu, izņemot dažus tumšākos ziemas mēnešus, gaišajā laikā - protams, elektrību ir vērts lietderīgi izmantot, lai baterijām nav dīkstāve, un ūdens sildīšana var būt viens ļoti praktisks elektrības izmantošanas veids. Vēl ir daži paziņas, kuri izmanto "Grid-tie inverter" inverterus, un tādā gadījumā, ja saimniecībā visas dienas garumā ir elektrības patērētāji, tad saules baterijas paralēli pieražo klāt elektrību un no kopējiem tīkliem jāpērk jau mazāk elektrības, tā iegūstot ikmēneša elektro rēķina ietaupījumu.
  lai Jums sokas!

RSS feed for comments on this post

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti