Pašrocīgi būvēta ģimenes savrupmāja

Ģimenes māja ziemas sniegā:

Ēku projektēju 1989. gadā, 1990. gadā ēka tika pašrocīgi uzbūvēta. Ēkas pamati 8x10m, dzīvojamā platība 3 stāvos kopā 160 kvadrātmetri. Ēka orientēta atbilstoši debespusēm. Kā bildēs redzams, stāvais jumts 55 grādi sniegu neuzkrāj, tas nekad nav biezāks par 20cm, uz lēzenā jumta redzams sniega uzkrājums visas ziemas garumā. Jumta pārkares 1,1m, pasargā sienas no nokrišņiem, un istabas no saules karstuma vasarā, pēc ēnas redzams, ka ziemas laikā saule telpās tiek. Pārkares nosedz drempeli, un lielās pārkares ļauj izveidot jumta līmenī 2 stāvus, un vizuāli noslēpj drempeļa daļu. Visām 5 guļamistabām ir savi balkoni. Spāres balstītas uz pasijas uz pirmā stāva pārseguma siju galiem.

Piebūve uzbūvēta 2005. gadā. Reizē ar piebūvi izveidots ieejas mezgls - vējtveris - oranžērija, kur aug rozes, garšaugi, efeja, kas ir zaļa arī ziemā.

Sniega kupenas

Sniega kupenas

Lievenis un vējtveris

Lievenis un vējtveris

Dzīvojamās ēkas piebūve

Dzīvojamās ēkas piebūve

Dzīvojamā ēka ziemā

Dzīvojamā ēka ziemā

Ģimenes savrupmāja ziemā

Ģimenes savrupmāja ziemā

Pašbūvēta dzīvojamā māja

Pašbūvēta dzīvojamā māja

Dzīvojamā māja pavasarī

Dzīvojamā māja pavasarī

Printed from: https://www.buildart.lv/pasrocigi-buveta-maja/ .
© buildart.lv 2020.

2 Comments   »

 • Kriss says:

  Vizuāli pievilcīgs projekts. It sevišķi, ja iedomājās nobeigtu līdz galam, un vēl ar dakstiņu jumtu. Vai ir iespēja redzēt kādu plānu, kas "lācītim vēderā" un cik izmaksātu šādas ēkas projekts? Paldies.

 • Ansis Liepa says:

  Labdien!
  paldies par labajām atsauksmēm!
  Ģimenes mājas plānošanā vislabāk ir ņemt vērā konkrētās ģimenes vajadzības, sekojoši arī plānojums var būt tieši tāds, kā tas nepieciešams Jums, saistībā vēl arī ar debesspusēm un konkrētā grunts gabala konfigurāciju. Šobrīd ēkas pirmajā stāvā ir kāpņu halle, dzīvojamā istaba, virtuve, gaitenis, wc, duša, pirts, piebūves daļā - atpūtas telpas, kurtuve, wc, otrajā un trešajā stāvā guļamistabas ar balkoniem. Jumta izbūves ne tikai padara ēkas izskatu piesātinātāku, bet arī ļauj iegūt ērtāk izmantojamas un plašākas augšstāva telpas, ar logiem uz vairākām pusēm. Protams, jumta konstrukcija līdz ar to ir sarežģītāka, bet sarežģījums ir īslaicīgs - tikai būvniecības procesa laikā, bet iegūtais papildus komforts ir visiem ēkas ekspluatācijas gadiem.
  lai Jums raženi sokas!

RSS feed for comments on this post

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti