Pasīvo māju projektēšana

Par pasīvām mPar pasīvām mājām tiek dēvētas īpaši kvalitatīvi un blīvi nosiltinātas ēkas, kuru apkures energo patēriņš ir 15-35kWh uz 1kvadrātmetru gadā. Lai panāktu tik mazu energo patēriņu tiek veikti vairāki pasākumi - sienu siltumizolācijas palielināšana, logu un trijkāršo stikla pakešu kvalitatīva izgatavošana, montāža un apdare, ēkas blīvums (gaisa, vēja necaurlaidība), siltumizolācija no grunts, kā arī pārsegumos un jumta plaknēs, papildus šiem pasīvajiem ēkas elementiem tiek izmantoti aktīvie, kā piemēram piespiedu ventilācijas sistēmas ar rekuperāciju, ventilācijas sistēmas ar zemes siltuma izmantošanu u.c.

Iespējams, der apdomāt par LR jauno likumprojektu, kas paredz ka 50% no pasīvās ēkas būvizmaksām nosedz valsts, nosacījumi jāizpēta, jo pieteikšanās šim pasākumam esot ierobežota un īslaicīga.

Šeit redzamais projekts - "Rija ar saules paneļiem" ir veidots tā lai atbilstu pasīvās mājas standartam.

Lai sokas!

Pasīvā māja projekts, fasādes

Pasīvā māja projekts, fasādes

Pasīvā māja projekts, fasādes

Pasīvā māja projekts, fasādes

Pasīvā māja projekts, plāni

Pasīvā māja projekts, plāni

Mājas projekta novietnes plāns - ģenplāns ar āderu tīklojumu

Mājas projekta novietnes plāns - ģenplāns ar āderu tīklojumu

Printed from: https://www.buildart.lv/pasivo-maju-projektesana/ .
© buildart.lv 2020.

4 Comments   »

 • Artis says:

  Tur ir drusku citādi ar to valsts atbalstu.. labāk iekopēšu precīzu tekstu no likumprojekta: "Jaunbūvei attiecināmās izmaksas ir papildus izmaksas, ko veido starpība starp aprēķinātajām zema enerģijas patēriņa būvniecības izmaksām un būvniecības izmaksām, kas izpilda minimāli nepieciešamās būvnormatīvā LBN 002-01 “Ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehnika” noteiktās prasības", tātad, atgūst nevis pusi kopējo izmaksu, bet pusi (patiesībā līdz 65%) no starpības. Un jā, drīz projekts iet vaļā.

 • Ansis Liepa says:

  Un kā izrādās, tad pvn valsts neatmaksā, līdzarko kopējais ietaupījums uz būvizmaksām samazinās līdz aptuveni 30%, iepriekš aprakstīto 50% vietā.

 • trollstigen says:

  no kura-kuram datumam apm. iet tas valsts atb. projekts?

 • Ansis Liepa says:

  diemžēl par datumiem nezinu, bet cik var noprast no citu ļaužu pieredzes, tad īsta medusmaize tā vis nav, tur arī ir ko noņemties un pacīnīties.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Pasīvo māju projekti – realitāte un cerības

RSS feed for comments on this post

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti