Ekoloģiskās būvniecības atziņas salīdzinot ar 2010. gada video

2010. gada augusta beigās LTV raidījumā "Dzīvot zaļi" bija redzams sižets par mums - radošo darbnīcu Buildart.lv. Tika apskatīti daži ekoloģiskās būvniecības un zaļo tehnoloģiju jautājumi. Kā varam komentēt skatoties no 2016. gada redzes punkta? Jautājumus par ēkas būvvietas izvēli saistībā ar uguns un ūdens āderu nelabvēlīgo starojumu - 95% mūsu klientu izvēlas dzīvot sevi nepakļaujot āderu nelabvēlīgajai ietekmei, un tāpēc sagatavo 60 mietiņus, zilu, sarkanu krāsu un āderes tiek fiksētas grunts gabalā, to profesionāli ienesot topogrāfiskajā plānā ar mērnieku palīdzību.

Vējš un saule ir izmantojami elektrības un siltuma ieguvē, ja pats īpašnieks ir gatavs veikt tehnoloģiju uzturēšanu un atjaunošanu. Ainavā redzamie tiltiņi dīķī gan ir savu laiku jau nokalpojuši, un nmainīti ar jaunu, ļoti ekonomisku, varētu teikt - "tiltiņš ar adrenalīnu", kas tapis no 4mm trosēm ar metru platu dēļu klāju, un šūpojās no pirmā soļa līdz beidzamajam visu 10m garumā. Slidkalniņš pie dīķa ir jādemontē, jo laika zobs to ir sašķobījis. 2010. gadā bija lielākie plūdi Lielupē, veidojot milzīgus ūdens plašuma kvadrātkilometrus. Pašlaik skatamies vien fotogrāfijas ar lielo ezeru ap māju. Plūdu atnestā tērauda cisterna vēl aizvien atrodas pļavā un gaida savu praktisko pielietojumu (ja kādam ir nepieciešamība, varam padalīties).

Būvniecības sezonas tuvošanos apstiprina arī statistika par mūsu mājas lapas apmeklētāju skaitu vienā dienā:

410

Turpinājumā - ieskats šī gadsimta lielākajos, 2010. gada Lielupes palienes pļavu plūdos:

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Plūdi Lielupe 2010

Printed from: https://www.buildart.lv/pardomas-salidzinot-ar-2010-gada-video/ .
© buildart.lv 2020.

1 Comment   »

  • Ivo says:

    Labdien,

    Intensīvi sekoju Jūsu darbiem un jaunumiem. Kādu laiku atpakaļ Jūs man noteicāt āderes zemes gabalam. Iepriekš par to nekad ļoti nebiju domājis, bet nu ir sanācis tā, ka pats esmu aizrāvies ar šo lietu. Un svārstiņš šo to rāda arī man.Tikai vēl neatšķiru kuras ir ūdens un kuras Uguns āderes, kā arī platumus. Kaut kur , ka ūdens āderes varot mainīt savu vietu tāpat kā strauti un upes...Varbūt Jūs variet pakomentēt, par cik Jums ļoti liela pieredze šajā jomā. Vai tiešām tas tā ir?Labprāt uzzinātu Jūsu viedokli.

RSS feed for comments on this post

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti