Namiņš jaunai ģimenei 62kvm (versija projektam "Namiņš vecākiem")

Projekts "namiņš jaunai ģimenei" titulbilde

Projekts "namiņš jaunai ģimenei" titulbilde

Šis projekts ir izstrādāts identiskos gabarītos, kā projekts "Namiņš vecākiem", ar apdzīvojamo platību 62 kvadrātmetri, divām guļamistabām, vienīgi "Namiņš jaunajai ģimenei" ir ar dzīvojamo istabu apvienotu ar virtuvi, tā iegūstot lielāku kopējo platību (29 kvadrātmetri). Ēkas plāns projektēts saistībā ar debesspusēm - rietumu pusē atpūtas terase un ieeja (rietumu puses ieeja sakrīt arī ar senlatviešu tradīcijām), ziemeļu fasāde ir energo-taupīga, logi ir austrumu, rietumu un dienvidu pusēs tā iegūstot labāku telpu izgaismojumu, uz ziemeļu pusi ēku var pagarināt ar nojumi automašīnām vai garāžu. Vējtveris ļauj saglabāt siltumu ziemā. Ēkas centrā novietotais gaitenis sadala ēku divās daļās - guļamistabu puse un dzīvojamās istabas puse, šādā veidā uzlabojas skaņas izolācija starp telpām, un dzīve ir komfortablāka, neatkarīgāka, salīdzinoši "Namiņš vecākiem" projektā - caurstaigājama dzīvojamā istaba.
1. stāva plāns ar novietojumu debesspusēs:

Projekts "Namiņš jaunai ģimenei", plāns, orientācija debespusēs

Projekts "Namiņš jaunai ģimenei", plāns, orientācija debespusēs

Dzīvojamā istaba izsauļota visas dienas garumā, sākot no austošas saules rītā, brokastojot virtuves daļā, līdz dienasvidum - lieli dienvidu puses logi (iespējams, ar skatu uz savu piemājas dārzu, ainavu utml.), visbeidzot ar pievakari rietošās saules gaismā - atpūtai pēc darba dienas, istabā vai rietumu puses terasē - var baudīt saules siltumu un omulību. Arī šis ēkas projekts ir risināts paredzot ekonomiskas būvniecības izmaksas, vienkāršus un racionālus būvkonstrukciju risinājumus. Ēka iespējama kā koka statņu konstrukcijā, tā arī gāzbetona bloku mūra konstrukcijā. Fasāžu apdarē iespējams dēļu apšuvums, vai arī apmetums. Koka statņu konstrukcijas versija var būt ieteicama, ja ir pieejami kokmateriāli no sava meža, citos gadījumos gāzbetona konstrukcijas sienas būs lētākas. Jumta segums - Rukki Classic skārda segums, jumts lēzens, ar ventilējamu bēniņu daļu virs spāru saišķa, jumta pārkares ēkai - 90-100cm, kas ļauj neizmantot lietus notekrenes, tā aiztaupot liekas raizesēkas ekspluatācijas laikā. Protams, fasādes krāsu risinājums iespējams individuāls.

Namiņš vecākiem bija paredzēts vienkāršāk apkurināms - izmantojot siltā gaisa apkuri un krāsns sildmūri, iespējams, arī pārsvarā laika atvērtas durvis starp telpām, bet šim projektam vēlams būtu izmantot centrālapkures kamīnu, jo telpas novietotas tālāk, un izolētākas viena no otras, protams, tas savukārt ļauj iegūt vienmērīgāku, komfortablāku apkuri.

Tālāk - ēkas fasādes:

Projekts "Namiņš jaunai ģimenei", fasādes

Projekts "Namiņš jaunai ģimenei", fasādes

Orientējošās ēkas būvizmaksas būvējot pašrocīgi var iekļauties 10 000Ls (14000Eiro), protams, precīzāka tāme jāaprēķina ņemot vērā konkrēto situāciju, pieejamos materiālus utt. Jumta konstrukcija - koka spāres ar spāru kores pasiju, balstīta uz nesošo starpsienu pirmajā stāvā. Pamati iespējami dažādi, atkarībā no zemes gabala situācijas, grunts apstākļiem un pieejamajiem materiāliem, pirmais "Namiņš vecākiem" projekts paredzēts ar saliekamiem dzelzsbetona pamatiem jo pasūtītājam tie bija jau iegādāti, bet pie pietiekamas grunts noturības, visvienkāršākie 30cm platuma lentveida monolītbetona pamati (skat. racionālo būvkonstrukciju mezglu sadaļu) ir optimāls un salīdzinoši lēts risinājums šādai nelielai ēkai.

Ja Jums ir kādi jautājumi, šī projekta sakarībā, un vispār saistībā ar projektēšanu un būvniecību - laipni lūdzam, komentāru sadaļa ir Jūsu rīcībā!

Lai Jums sokas realizēt savu sapni par jauku namiņu omulīgai ģimenes dzīvei!!!

Printed from: https://www.buildart.lv/namins-jaunai-gimenei-62kvm-versija-projektam-namins-vecakiem/ .
© buildart.lv 2020.

47 Comments   »

 • Ansis Liepa says:

  Labdien!
  Ja vēlaties būvēt sev dzīvojamo māju, tās platība ir viens no svarīgākajiem parametriem. Jāzin, kas mājā dzīvos - cilvēku skaits un to paradumi un vajadzības. Pieredze rāda, ka ļoti sīkā platībā ir iespējams dzīvot gandrīz visiem, uz neilgu laika periodu, izmantojot to kā atpūtas vai kempinga namiņu. Bet ilglaicīgai, pastāvīgai dzīvošanai, vēl jo vairāk ar ģimeni - nepieciešama atbilstoša platība, ar pietiekami ērtām kopīgas lietošanas telpām, un vēlams, ar katram savu personīgo istabu. Turklāt, parasti cilvēkiem ir kaut kāds daudzums mantu un mēbeļu, instrumentu, hobija piederumu u.c. lietu, reti kura ģimene dzīvo pilnīgā minimālismā, bez šādiem priekšmetiem. Un kā jau katrai privātmājai - saimniecības vajadzībām nepieciešams arī šķūnis, saimniecības ēka, velosipēdiem, dārza tehnikai, malkai u.c. funkcijām. Ērtai ģimenes dzīvei, ar dažiem bērniem, kā kompaktu, bet reizē vēl pietiekami ērtu iesakam šo "Namiņš jaunai ģimenei" projektu. Bet, ja vēlaties atpūtas mājiņu, romantikai, dabas baudīšanai, atpūtai - tad varat izvēlēties mājiņas izmērus līdzīgus šiem projektiem:
  https://www.buildart.lv/dzivojama-sikmaja/
  https://www.buildart.lv/sikmaja-dzivojama-pirts/
  lai Jums raženi sokas!

RSS feed for comments on this post

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti