Mūžu dzīvo - mūžu mācies.

Šajos vārdos lai izskan ieteikums kolēģiem, kas sevi postulē kā ideālas lauku sētas autorus. Vai viss ir tik korekti attiecībā pret ēkas īpašnieku - atļaušos teikt sekojošo - izvērtējot ne tikai eko-arhitektūras aspektus, bet, ja būtu iedziļinājušies arī bio-arhitektūrā, rezultāts būtu cits. Lai pamatotu savus vārdus, pievienoju uguns un ūdens āderu pētījumu plānu jaunbūvētajai ēkai. Kā redzams, guļvietas bieži atrodas ūdens un uguns āderu joslās. Savukārt senči turpat netālu būvētās ēkās etnogrāfiskā muzeja filiālē "Vēveri", audēju ciematā visas ēkas ir ievietojuši saskaņā ar ūdens un uguns āderu tīklojumu. Arī 115 gadus senā ēka, kas celta "Ezerbricos" atbilst bio-arhitektūras nosacījumiem - skat. pievienoto plānu.

Citāts no raksta Latvijas Būvniecībā, 2017. gada marts-aprīlis:

Ēkas novietojums lauku sētā

Stāvu plāni ar āderēm:

Ēka lauku sētā novietota neņemot vērā āderes

Ēka lauku sētā novietota neņemot vērā āderes

Senas dzīvojamās mājas novietojums lauku sētā, saskaņā ar āderu tīklojumu:

Veiksmīgs ēkas novietojums lauku sētā

Veiksmīgs ēkas novietojums lauku sētā

Mūsuprāt, būtiski ir ne tikai izvērtēt reljefu, esošo ainavu un ūdenstilpnes, bet arī mēģināt aplūkot, kas slēpjas dziļāk, zem ārēji viendabīgā zaļā mauriņa.

Vai 3D bildes sniegs īpašniekam vajadzīgo mieru atpūšoties, neveicot pirms projektēšanas ūdens un uguns āderu izpēti, lai ēkas plānojumu varētu saistīt saskaņā ar šo tīklojumu?

Atļaušos sev un kolēģiem novēlēt - mūžu dzīvo - mūžu mācies.

Printed from: https://www.buildart.lv/muzu-dzivo-muzu-macies/ .
© buildart.lv 2020.

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti