Laika upe

Dzimtas koks

Dzimtas koks

1937. gada bilde, dzimtas koka pirmie zari un saknes

1937. gada bilde, dzimtas koka pirmie zari un saknes

 

Tomasa Manna romāna "Burvju kalns" varoņi reizēm spriež par laiku un telpu, un var piekrist paustajiem varoņu viedokļiem pirms vairāk nekā 100 gadiem, kad tika sarakstīts šis darbs.

Citāts:

"Cilvēku nevērīgā izturēšanās pret laiku ir sakarā ar viņu zemes mežonīgajiem plašumiem. Tur kur ir liela platība, tur ir daudz laika, tā jau mēdz teikt, ka tā ir tauta kurai ir daudz laika un kura var gaidīt. Mēs, eiropieši, to nevaram atļauties. Mums ir tik maz laika, cik platības mūsu cildenajā un glīti sadalītajā pasaules daļā, mums jāsaimnieko saprātīgi, tiklab ar vienu, kā ar otru, jāprot izmantot, es saku izmantot, inženier! Paņemsim par simbolu kaut vai mūsu lielpilsētas, šos civilizācijas centrus, viduspunktus, kur verd un mutuļo cilvēces doma! Gluži tā pat kā zeme tur kļūst arvien dārgāka un šķiesties ar telpu nav iespējams, gluži tā pat, iegaumējiet, pieaug arī laika vērtība. Carpe diem! Tā dziedāja lielpilsētnieks. Laiks ir Dieva dāvana, inženier, Dieva dāvana, cilvēkam aizdots."

Pats esmu lauku dzīvē pavadījis 25 gadus, un laikam ir cits plūdums, salīdzinot ar pilsētu, kur dzīve ne tikai mutuļo kā krāčaina upe pavasarī, bet spēj pat uzkarst līdz vārīšanās temperatūrai. Diendienā esot šajā vidē, kur telpa ir dārga un laiks vēl dārgāks. Tad vienīgā vēlme ir nonākt brīvdienās uz kādas vientuļas salas, kur laiks skalojās gar kājām kā liedaga viļņi.

Lai ilustrētu laika upi, pievienoju dzimtas koka 2016. gada versiju un fotogrāfiju ar dzimtas starta foto.

Jaunā gadā novēlam pēc iespējas vairāk laika pavadīt "dzimtajā krastā", Jūsu spēku un možuma avotā.

Vidzeme

Vidzeme

aerofoto - Latvijas ainava - Zemgale

aerofoto - Latvijas ainava - Zemgale

 

P.S. Citāts: "Pulksteņa rādītāju kustība ir kustība telpā, vai ne? Nē, pagaidi! Tātad mēs mērojam laiku ar telpu, bet tas jau ir tas pats itkā mēs gribētu mērīt telpu ar laiku - ko dara tikai galīgi nejēgas. No Hamburgas līdz Davosai ir 20 stundas... Jā, ar vilcienu, kājām - cik ilgi tad? Un domās? Ne sekundes."

(citāti no Tomasa Manna romāna "Burvju kalns")

(Carpe diem - tvert mirkli)

 

P.S. Ne vienmēr ir izdevīgi braukt āderes noteikt dabā uz vietas - Oslo, vai Aizputē, bet veicot āderu pētījumu attālināti, informācija ir pietiekami precīza, salīdzinot dabā.

Āderu noteikšana darba vietai Oslo

Āderu noteikšana darba vietai Oslo

Āderu noteikšana dzīves vietai Oslo

Āderu noteikšana dzīves vietai Oslo

Printed from: https://www.buildart.lv/laika-upe/ .
© buildart.lv 2020.

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti