Labas saules baterijas

paštaisītajām viens milzu mīnuss ir tāds, ka kā jau visi pirmie slīcināmie kucēni arī tām ir daudz trūkumu, galvenais no trūkumiem ir fabrikas brāķis - folijas vadi kas lodējas pamazām vaļā, līdzarto padarot sauleni nederīgu, šie ir pietiekami iemesli lai vairs neieteiktu tādas iegādāties!

Kopš pavasara tiek lietotas http://www.prevent-germany.com/solarenergie-solarmodule/solarmodule-fuer-insel-oder-autarke-anlagen/prevent-solarmodul-hjm-85-d-monokristalines-mit.html šajā bodē pirktas rūpnieciski ražotas saules baterijas, pirmais tests rādija gandrīz 85w tiešā saulē, specifikācijā šim panelim uzrādīti 85w, tāka pirmais iespaids par tām bija vareni priecīgs. 85w ir gana daudz, lai pietiktu laptopam, akumulatoru lādēšanai un vēl pāri paliktu. protams visu laiku tās neatrodas perpendikulāri saulei līdzarto vidējā dienas jauda ir mazāka. kā arī mākoņainās un tumšās dienās jauda var būt no gandrīz nulles, līdz 5 vai 10 vatiem utml. Šīs ir ļoti kvalitatīvi uztaisītas bezproblēmu saules baterijas, ūdensdrošas, ar stiprināšanai ērtu alumīnija rāmi utml. Kā arī cena tām ir gluži pieņemama, ņemot vērā visas to pozitīvās īpašības.

Risinājums lai iegūtu krietni vairāk jaudas būtu likt saules bateriju paneļus uz kustināma - grozāma primitīva statīva/monstra, kuru situācijā kad vajadzīgs ļoti daudz elektrības var ik pa stundai vai retāk ar roku pagriest līdzi saulei. automātiski saules sekotāji maksā ap 200Ls par 2 paneļiem paredzētu verķi, līdzarto domāju iespējams grozītāja vietā izdevīgāk iegādāties vēl vienu saules bateriju.

Risinājums dzīvošanai Off-grid situācijā - bez elektropieslēguma ir noskaidrojies šāds - ikdienā, priekš sīkiem tēriņiem - ēkas LED apgaismei, datoram ar internetu, uc sīkiem niekiem pieņemamā cenā pietiek ar saules paneļiem (lādēšanas kontrolieri un akumulatorus arī vajag), vai kādu vēja ģeneratoru (ja vien apstākļi tā uzstādīšanai ir ideāli - pretējā gadījumā elektrības ir ļoti maz). Savukārt dažas reizes nedēļā var iedarbināt dīzeļa elektroģeneratoru lai varētu darbināt veļas mašīnu, elektrisko tējkannu, fēnu, zāles pļāvēju un citus krāmus kas dažiem šķiet neatņemma cilvēka laimes sastāvdaļa 🙂 šādi var sadzīvojot ar nelielām neērtībām dzīvot bez Latvenergo elektropieslēguma par nelielām izmaksām - tātad lēti. protams tas būs dārgāk kā Latvenergo elektrība, bet pie maziem elektrības dienišķajiem patēriņiem, un retas dīzeļelektroģeneratora lietošanas tas nebūs nereāli dārgi. kā zināms, arī akumulatori sadārdzina alternatīvās elektroenerģijas cenu, aptuveni aprēķini rāda ka tur sanāktu 20santīmi par kilovatstundu, cena atkarīga no akumulatoriem un no energo patēriņa, no laika kad elektrība tiek tērēta - piemēram ja to tērē tai brīdī kad koša saule apgaismo saules baterijas, vai stiprs vējš griež vēja ģeneratoru, tad akumulatora resurss praktiski netiek tērēts un šajā laikā izmantotā zaļā elektrība ir lētāka.

Labas un nedārgas saules baterijas

Labas un nedārgas saules baterijas

Labas un nedārgas saules baterijas

Labas un nedārgas saules baterijas

Saules bateriju specifikācija mugurpusē

Saules bateriju specifikācija mugurpusē

Printed from: https://www.buildart.lv/labas-saules-baterijas/ .
© buildart.lv 2020.

2 Comments   »

  • modris says:

    Jautājums uz kādiem datiem rēķināji elektrības izmaksu lietojot baterijas. Jo baterijas ir konstants ieguvus, tomeer ienaakoshaa/pateereetaa energjija mainaas ar katru saulainu dienu... kaadus datus pienjemi attieciibaa uz bateriju kalposhanas laiku un tmldz komponenshu raksturojoshiem lielumiem

  • Ansis Liepa says:

    Baterijām ir ražotāju solītais izlādes ielādes ciklu skaits - 1000 vai tamlīdzīgi, kurus var ņemt vērā pie šiem aprēķiniem. Bet tie ir diezgan aptuveni, par cik šis arī nav biznesa un peļņas projekts, bet vairāk sirds priekam darīts.

RSS feed for comments on this post

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti