Koka karkasa ēku projekti

Izstrādājam arī koka karkasa ēku projektus. Koka statņu ēkā koks piedalās ēkas mikroklimata veidošanā, uztur patīkamu dabisku aromātu, regulē gaisa mitrumu, kā arī ir tīkams vizuāli, piemēram koka dēļu apdarē, vai atsegtā koka statņu karkasa konstrukcijā. Koka statņu ēkas varētu tikt iedalītas 2 veidos - izgatavotas būvlaukumā uz vietas, vai izatavotas rūpnīcā, būvlaukumā montējot jau gatavos koka paneļus. Koka karkasa māju konstrukcija ir salīdzinoši lēta, tās cenu galvenokārt sastāda apdares materiāli un siltinājums. Karkass līdz jumtam ir uzbūvējams ļoti ātri, tādēļ rodas iespaids par koka karkasa ēku ekonomiskumu, lai gan, arī jebkuras citas konstrukcijas ēku uzbūvēt līdz jumtam var salīdzinoši īsā laikā, un par aptuveni trešdaļu kopējās ēkas izmaksu, kas tālāk summējas no apdares, siltinājuma, komunikācijām, logiem durvīm utml. Ekonomiski vislielākais pamatojums koka karkasa ēkām ir gadījumos kad ēkas nav paredzēts siltināt, piemēram auto nojumes, garāžas, saimniecības ēkas. Daudzos gadījumos ēkas otrais stāvs tiek veidots koka statņu konstrukcijā, piemēram guļbūvēm, arī mūra ēkām, un rekonstrukcijas gadījumos izdevīgs ir koka konstrukcijā risināts jumta stāvs. Pie samērīgiem laidumiem, pārsvarā nelielām privātmājām, koka konstrukcijas arī ekonomiski ir izdevīgākas par dzelzsbetona pārsegumiem.

Piedāvajam izstrādāt koka karkasa ēku projektu atbilstoši Jūsu vajadzībām, vienā vai vairākos stāvos, kā arī ar dažādiem siltumtehniskajiem parametriem - līdz pat pasīvajai ēkai.

Daži koka konstrukcijas ēku piemēri atrodami sekojošās sadaļās: "Ģimenes sīkmāja", "Guļbaļķu pirts", arī Saimniecības ēka 340m2 un citās.

Printed from: https://www.buildart.lv/koka-karkasa-eku-projekti/ .
© buildart.lv 2020.

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti