Dzīvojamās mājas projekts "Māra", 150m2 un par ēku krāsainību

Projekts Māra
Projekts Māra

Latvijas lauku ainavā gandrīz pilnībā izzuduši lielie pelēkie siena šķūņi. To vietā, gan pilsētās, gan laukos parādījušās līdzīga silueta dzīvojamās mājas. Tā aizvietojot zudušos "lielos pelēkos". Kad jaunbūvētās pelēkās jau ir pietiekamā skaitā, laiks atgriezties pie dabā eksistējošo toņu daudzveidības, līdzīgi tam, kā redzams kādā norvēģu ciematiņā:

Projekts ir tapis izmantojot līdzīgu idejisko plānu kā projektam "Dzintars 2", kuram ir mazākas telpu platības. Lielajā dzīvojamajā istabā plašums ir vēl iespaidīgāks, jo paredzēts griestus siltināt pa jumta slīpo plakni, otrajā stāvā veidota galerija, kas var tikt izmantojama kā mājas bibliotēka, koncertu skatuve, utml.

Projekts paredz ēkas konstrukcijas veidot no gāzbetona, pāresgumi - koka sijas, jumts - koka konstrukcijā ar metāla segumu, pamati - lentveida, monolītbetona. Pārsegumā atvērums, virsgaisma dzīvojamā istabā.

Ieskats projekta plānos un fasādēs:

Projekts Māra - plānojums
Projekts Māra - plānojums
Projekts Māra - fasādes
Projekts Māra - fasādes

Plānojot ērtus un racionālus mājas stāvu plānus svarīgs ir katrs decimetrs, lai kāpnes netraucētu augštāvā izveidot telpas un ieejas tajās, ir jāpievērš uzmanība kāpņu konfigurācijai, pakāpienu platumam, augstumam, garumam. Sniedzam ieskatu attēlā, kur redzams cik dažādi ir iespējams risināt kāpnes:

Racionāli kāpņu risinājumi
Racionāli kāpņu risinājumi

Raženu un krāsainu būvniecību!!!

Printed from: https://www.buildart.lv/dzivojamas-majas-projekts-mara-150m2-par-eku-krasainibu/ .
© buildart.lv 2020.

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti