Maza, vienkārša šķūnīša projekts, 5,5x7m

Maza, vienkārša šķūnīša projekts

Maza, vienkārša šķūnīša projekts

 

Bieži projektējot dzīvojamo māju, paredzam vietu arī saimnieciskajām funkcijām - iekļaujot projektā saimniecības ēkas vai šķūņa projektu. Katrai ģimenei gan ir atšķirīgs dzīves un saimniekošanas veids, bet pat tad, ja nav nepieciešams uzglabāt apkurei malku, kādi dārza piederumi, pļāvēji vai velosipēdi nav gluži zem gultas paslēpjami - vajadzīga ir telpa to novietošanai. Tādēļ papildinam mūsu saimniecības ēku un šķūņu projektu krājumu ar šādu vienkāršu neliela-vidēja izmēra šķūnīti. Apdares materiāli, fasādes krāsu toņi, jumta materiāls - risināmi identiski projektējamai dzīvojamai mājai.

Būvniecība šādam nelielam šķūnītim ir samērā vienkārša un ekonomiska. Stabveida monolītbetona pamati, koka statņu konstrukcijas sienas, koka dēļu apšuvums. Jumta segumam paredzams skārds, vai jebkurš cits jumta seguma materiāls. Uzsākot dzīvojamās mājas būvniecību, vienmēr noder kāds atbalsta punkts - "bāzes nometne", kur glabāt instrumentus, materiālus, patverties no lietus, atpūsties vai gatavot pusdienas. Šo šķūnīti sākotnēji var uzbūvēt kā nojumi, un sienas apšūt nākotnē, kad būs brīvākas darba rokas vai brīvāki pieejami līdzekļi, nojumes uzbūvēšana var aizņemt vien pāris dienas.

Plānojums - sākotnēji paredz vienu telpu, bet pēc vajadzības ir sadalāms funkcijām atbilstoši, līdz pat pirts telpu grupas iebūvei. Arī tad, ja Jūsu plāni mainās, vienmēr būvniecības procesā var veikt korekcijas un izmaiņas, arī mainot ēkas gabarītus - šeit gan ir divi nosacījumi - 1) nepārkāpjot teritorijas apvūves līnijas, un 2) jārēķinās, ka nododot ēkas ekspluatācijā būs jāsaskaņo izmaiņu projekts būvvaldē, ja izmaiņas ir nozīmīgas un skar nesošās konstrukcijas.

Lai Jums raženi sokas!

 

Ieskats šķūnīša projektā - fasādes, plāns un griezums:

 

 

Maza, vienkārša šķūnīša projekts, fasādes

Maza, vienkārša šķūnīša projekts, fasādes

Maza, vienkārša šķūnīša projekts, plāns un griezums

Maza, vienkārša šķūnīša projekts, plāns un griezums

Printed from: http://www.buildart.lv/maza-vienkarsa-skunisa-projekts-55x7m/ .
© buildart.lv 2020.

1 Comment   »

RSS feed for comments on this post

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti