Latvijas skaistums - aerovideo un foto

Latvijas Daba, Lielupe, aerofoto

Latvijas Daba, Lielupe, aerofoto

Ir aizraujoši ielūkoties tur, kur tas līdz šim nav bijis iespējams, ierastās lietas redzēt no cita skatpunkta. Latvijas Daba ir apbrīnojami skaista, upju līkumi, zaļie līdzenumi, skaistie un rudenī krāsainie koki - tā ir bauda acīm un dvēselei. Skatīt ainavu kā uz delnas, no putna lidojuma cilvēkiem bijis interesanti jau sirmā senatnē, un tehnoloģijas līdz mūsdienām šajā nozarē ir arvien attīstījušās. Iepriekšējā rakstā dalījāmmies ar savu pieredzi pūķu izveidē, aero-skatu iegūšanai. Pūķa laišana - "turot savās rokās vēju" un sadarbojoties ar Dabas spēkiem ir ļoti romantiska nodarbe.

Bet ir vērts izmēģināt arī elektronikas tehnoloģiju sniegtās iespējas, kustības dinamiku, lidojuma sajūtu kas iegūstama izmantojot fpv (pirmās personas redzamības) iekārtas, kas mūsdienās ir pieejamas plašā klāstā, visdažādākajās izmaksu robežās.

Ieskatam daži aero video, Latvijas Daba tepat, tuvumā, ikdienā:

Augšminētie video skati uzņemti ar rūpnieciski ražotu dronu, kas pieejams jebkurā tuvākajā dronu veikalā. Pirkt gatavu lidaparātu vai būvēt pašam - ja vēlaties vienkāršu vadību, vienmēr darbam gatavu ierīci, bez iedziļināšanās neskaitāmos tehniskos jautājumos, kā arī ļoti labu vai pat izcilu video un foto kvalitāti - tad ir vērs iegādāties dronu, ko izgatavojuši profesionāli ražotāji ar pieredzi. Šādiem mērķiem nav lietderīgi būvēt dronu pašam, bet pašbūvētiem droniem ir citas labas īpašības, un par tām tālāk:

Kādas ir sajūtas lidojot ar mākslīgo biti - pašbūvētu dronu? - attēls, skaņa kustība:

Savs labums ir arī pašrocīgai lidaparātu - dronu (trijkopteru, četrkopteru un seškopteru) būvēšanai, jo tos var izgatavot neslīkstošus, elektroniku - ūdens drošu, arī kritienu drošus, un arī "diezgan drošus pret pazaudēšanu" - tātad ļoti dzīvīgus un gandrīz nesabojājamus. Un ar šādu lidaparātu var iegūt adrenalīnu un citas sportiskas sajūtas veicot sarežģītus, vai straujus manevrus, kā arī ielidojot vietās, kur citādi būtu pagrūti nokļūt. Video ar lidošanu garām makšķerniekam, cauri patiltei, virs Svētes upes Jelgavā:

Vēl - izmantojot pašbūvētas konstrukcijas, var atļauties eksperimentēt ar dažādām papildus jautrības piedevām, šajā video  - "stārķa lidojums":

Kā arī var aplidot kustīgus objektus, šaurās vietās starp kokiem, mājām, žogiem, lidot un manevrēt dinamiski, piemēram, atrodoties blakus vadītājam automašīnā (bet tas ir diezgan pagrūti, vismaz sākumā, jo vestibulārie maņu orgāni par to diezgan satraucās):

Tuvojoties bargajam ziemas laikam, dienas kļūst īsas, vakari tumši un lidošanai maz piemēroti - ir iespējams uzbūvēt lidaparātu, kurš ir izmantojams arī tumsā, un vēl arī lietū, sniegā, vējā:

Turklāt, gluži labi var orientēties apvidū, tuvās distancēs, pat neizmantojot papildus dārgu aprīkojumu, ar vienīgo piedevu - led lampu (5-6w un arī jaudīgāku), kā redzams šajā video:

Bet, pirms aizrauties ar fpv lidošanu un steidzami ieviest to savā īpašumā - der aplūkot sekojošo video, kas uzņemts vakara krēslā, pēc saulrieta, ieraksts no fpv iekārtas. Attēla kvalitāte, ja vien neatlicina šai detaļai ievērojamu summu, ir diezgan trūcīga, ieskaitot vēl video signāla traucējumus, kas rodas aizlidojot aiz kokiem, vai tālākā attālumā, un būtībā, var teikt, ka lielā daļā manevru un kustību tās tiek veiktas jau izmantojot kādu sesto vai septīto maņu, vairāk nojaušot vai zinot, kur kādi šķēršļi atrodas, ne vairs redzot tos:

 

Printed from: http://www.buildart.lv/latvijas-skaistums-aerovideo-un-foto/ .
© buildart.lv 2017.

Leave a Reply

 
buildart.lv māju projekti